Komu pomagamy?
Komu pomagamy?

Pomagamy dzieciom pracowników wszystkich służb publicznych, którzy zginęli albo zostali ranni w trakcie pełnienia swoich obowiązków, a także dzieciom pracowników służby zdrowia, którzy stracili życie albo ponieśli uszczerbek na zdrowiu, walcząc z pandemią Covid-19.

Dzieci i rodziny

Pomagamy dzieciom pracowników wszystkich służb publicznych, którzy zginęli albo zostali ranni w trakcie pełnienia swoich obowiązków.

Historie i sukcesy Podopiecznych

W Fundacji Dorastaj z Nami opiekujemy się dziećmi żołnierzy, strażaków, policjantów, ratowników górskich i medyków walczących z covid-19.

Pracownicy służb publicznych

Misja Fundacji ukierunkowane jest również na wzmacnianie szacunku dla pracy, poświęcenia i odwagi osób, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Potrzebuję pomocy

Jeśli Twój rodzic stracił życie lub zdrowie na służbie – zwróć się do nas!

Jak działamy
Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej Koalicja: Razem dla Bohaterów
Program pomocowy dla dzieci i ich rodzin
Działania wzmacniające etos służb publicznych
Program dla pracowników służb i funkcjonariuszy: Służba i Pomoc
Siła Wsparcia Kobiet
Orzeł Służby Publicznej 2026
Orzeł Służby Publicznej 2025
Orzeł Służby Publicznej 2024
Wystawa: Dla Ciebie zginął...
Wystawa: Dorastam z Wami
Pomóż, by chciało im się żyć
Życie to nie zabawa
Pomóż mi dorosnąć do nowego życia
Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla nie Tata
Bohaterowie
Książka "Śmierć warta zachodu"
Album „Dorosnąć do śmierci”
Kim jesteśmy
O Fundacji

Nasza misja i działania

Zespół

Poznajmy się!

Partnerzy

Zobacz z kim współpracujemy

Sprawozdania

Zapoznaj się z naszymi sprawozdaniami

Raporty zrównoważonego rozwoju

Sprawdź nasze zobowiązania oraz plany w kontekście zarządzania kwestiami ESG

Dla mediów

Pobierz materiały

Baza wiedzy
Poradniki
Spotkania z Bohaterami
Artykuły
Podcasty
Warsztaty
Aktualności
Publikacje
SWK_peer-mentoring_21.05

Ostatnia interwizja dla mentorek – czyli nauka zamykania procesu mentoringowego

  • Jak mogę podsumować moją podróż w roli mentorki?
  • Czego dowiedziałam się o sobie podczas trwania programu?
  • Co było dla mnie trudne?
  • Z czego jestem zadowolona, a co dzisiaj zrobiłabym już inaczej?
  • Jak i kiedy powinnam zakończyć proces?

To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiadały sobie mentorki – uczestniczki programu mentoringowego, podczas swojej ostatniej grupowej interwizji.

Wymieniając się doświadczeniami i konkretnymi przykładami z własnych procesów, panie szczerze dzieliły się swoimi refleksjami nie tylko na temat ich przebiegu, ale także na temat własnego rozwoju i zmian, jakie w sobie zauważyły. Spotkanie było próbą wstępnego podsumowania programu, w którym Matki Podopiecznych Fundacji uczestniczą już od kilku miesięcy. Dla każdej z kobiet, która w programie znalazła się w roli mentorki, była to inna droga. Każda z nich pracowała ze swoją mentee indywidualnie i w pełnym zaufaniu, rozwijając i wykorzystując do tego swoje ulubione techniki mentoringowe. Każda z nich odbyła od kilku do kilkunastu indywidualnych spotkań ze swoją mentee i każda prowadziła cały proces inaczej, używając własnego doświadczenia, temperamentu i emocji.

Teraz przyszedł czas by powoli domykać całość, by rozpocząć ostatni etap procesu. Podsumowanie procesu powinno być precyzyjne i oparte na konkretnych przykładach i za to właśnie, w programie, odpowiedzialna jest mentorka. Sesja zamknięcia powinna dać jej uczestniczkom informację na temat osiągniętego celu, powinna nazwać zmiany jakie zaszły zarówno u mentorek jak i u mentees, a także wskazać to co się udało i to co wymaga jeszcze poprawy. Jak zaznaczył superwizor, prowadzący spotkanie, przed mentorkami bardzo istotna praca do wykonania. Dlatego szczerze życzymy im powodzenia, niech najbliższe miesiące przyniosą naszym mentorkom dużo satysfakcji i pozwolą zakończyć z sukcesem cały program.

Sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Podobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj Fundację Dorastaj z Nami!